Jak wybrać hulajnogę dla początkujących?

HULAJNOGI FREESTYLE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 

KIM JEST POCZĄTKUJĄCY?

Hulajnogi freestyle dla początkujących są przeznaczone dla poniższych użytkowników:

Wiek: od 6 do 12 lat

Waga użytkownika: do 40 kg

Należy pamiętać, że uszkodzenia hulajnóg dla początkujących powstają głównie w wyniku nieprawidłowego wykonywania trików lub wykonywania trików, do których hulajnoga nie została zaprojektowana.

W przypadku osób początkujących z zasady nieprawidłowe wykonywanie trików jest powszechne. Dlatego ważne jest, aby wykonywać lub uczyć się tylko tych trików, do których hulajnoga została zaprojektowana.

 

PRAWIDŁOWY SPOSÓB KORZYSTANIA Z HULAJNOGI DLA POCZĄTKUJĄCYCH

1. Podstawowe hulajnogi zostały zaprojektowane do nauki podstawowych trików, tj. bunnyhop, tailwhip, 180, barspin, następnie do nauki podstawowych ruchów w skateparku i wreszcie do nauki podstawowych trików ulicznych, tj. grindy.

2. Co więcej, hulajnogi te zostały zaprojektowane do jazdy w skateparku, gdzie użytkownik podąża za powierzchnią przeszkód, tj. quater’ów funbox’ów, piramid, bowli itp.

3. Wreszcie, hulajnogi dla początkujących zostały zaprojektowane do swobodnej jazdy poza skateparkiem. Zaleca się jednak, aby początkujący jeździli na płaskich i czystych powierzchniach (pamiętaj, że kamienie, wióry i inne zanieczyszczenia mogą uszkodzić koła).

 

JAK NIEPRAWIDŁOWO KORZYSTAĆ Z HULAJNOGI DLA POCZĄTKUJĄCYCH

1. Skakanie z wysokości większej niż 20 cm

2. Częste grindowanie

3. Pożyczanie hulajnogi starszym kolegom

4. Długie i ciągłe hamowanie

5. Jazda na hulajnodze z luźnymi, niedokręconymi częściami (luźne koła, luźne stary).

6. Jazda w deszczu lub w innych mokrych warunkach

 

WYBÓR HULAJNOGI DLA POCZĄTKUJĄCYCH

W Gizmanii nie znajdziesz hulajnóg dla początkujących. Ale nie daj się zwieść. Wynika to z faktu, że oferujemy tylko produkty wysokiej jakości i zakładamy, że nasi klienci będą aktywnie zaangażowani w jazdę na hulajnodze wyczynowej przez dłuższy czas. Właśnie dlatego mamy hulajnogi freestyle podzielone na kategorie według ich głównego zastosowania. Oczywiście można również wybrać hulajnogę na podstawie poziomu umiejętności ridera, tj. "średniozaawansowany" lub "zaawansowany". W takim przypadku należy użyć filtra i wybrać żądany poziom umiejętności. Jeśli Twoje dziecko jest zupełnie początkujące, wybierz hulajnogę z kategorii "hulajnoga uniwersalna", a następnie wybierz "średniozaawansowany" w filtrze.

Jazda na hulajnodze wyczynowej nie różni się od żadnego innego sportu. Około jeden na pięciu początkujących pozostaje w tym sporcie i uprawia hulajnogę freestyle przez długi czas. W związku z tym wiele dzieci pozostaje przy swojej pierwszej hulajnodze i nie kontynuuje uprawiania tego sportu.

Ważna uwaga: Jeśli dziecko jest zorientowane na sport, regularnie uprawia jakiś sport i w związku z tym prawdopodobnie będzie uprawiać hulajnogę freestyle, należy zadać sobie pytanie, czy w ogóle rozważać zakup hulajnogi podstawowej.

Dziecko zorientowane na sport, które uprawia hulajnogę freestyle kilka razy w tygodniu, nawet jako sport poboczny, wkrótce jego/jej umiejętności będą za duże na najtańsze hulajnogi. Zmotywowane dzieci szybko się uczą.

Przejście z hulajnogi podstawowej na hulajnogę wyższej jakości to kolejny rozdział. W Gizmanii nie sprzedajemy tych tanich, podstawowych hulajnóg, ale są one dostępne w wielu sklepach, zwłaszcza w sieciach sklepów sportowych. Te podstawowe, niedrogie hulajnogi często używają innego systemu kompresji niż ten używany w hulajnogach freestyle. Modernizacja taniej hulajnogi na hulajnogę wyższej jakości jest więc dość kosztowna i w zasadzie nie ma sensu ekonomicznego.

 

BARDZO CZĘSTO SPOTYKAMY SIĘ Z NASTĘPUJĄCĄ SYTUACJĄ:

Podstawowe hulajnogi zwykle używają gwintowanego i niezintegrowanego systemu kompresji, kół o średnicy 100 mm i widelca, który jest kompatybilny tylko z kołami o średnicy 100 mm.

Rodzice pytają:

"Dziecko zniszczyło plastikowe kółka w ciągu kilku miesięcy i teraz chciałoby kółka z aluminiowym rdzeniem o średnicy 110 mm".

Nasza odpowiedź:

"Nie warto. Modernizacja będzie bardzo kosztowna i wielokrotnie przekroczy wartość obecnej hulajnogi. Oprócz kół potrzebny będzie także nowy widelec bez gwintu. Cena za modernizację wyniesie co najmniej 100 €. Jakie są opcje? Albo ponownie kupić koła 100 mm, albo sprzedać istniejącą hulajnogę i kupić taką, która spełnia nowe wymagania.